Pożyczki prywatne z dojazdem do domu. Kto może z nich skorzystać i w jaki sposób są udzielane?

.

Oferty pożyczek prywatnych są coraz szersze i coraz bardziej trafiają w potrzeby zainteresowanych nimi konsumentów. Czym są pożyczki prywatne i na jakie oferty możemy liczyć?

Czym wyróżniają się pożyczki prywatne z dojazdem do domu na tle innych ofert pożyczkowych?

Pożyczki prywatne powinny Cię zainteresować jeśli inni pożyczkodawcy odmówili udzielenia pożyczki ze względu na Twoją trudną sytuację finansową, albo jeśli po prostu cenisz sobie wygodę i kontakt osobisty z konsultantem.

Podstawy prawne

Pożyczki od prywatnych inwestorów cieszą się rosnącą popularnością, gdyż przeznaczone są niemal dla każdego. Wielu prywatnych pożyczkodawców, którzy w ten sposób pomnażają swój kapitał decyduje się na dotarcie do szerszego grona potencjalnych pożyczkobiorców. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, oferują pożyczki prywatne z dojazdem do domu. Nie są to pożyczki udzielane przez bank czy firmę pożyczkową, oferowane są przez prywatnych inwestorów. Mogą być to osoby fizyczne, także te, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Osoby prywatne udzielają pożyczek na podstawie umowy, która regulowana jest ogólnie przez przepisy Kodeksu cywilnego, a zwłaszcza art. 720 § 1 (Dz. U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93 ze zm.). Taka umowa pożyczki zobowiązuje pożyczkodawcę do przeniesienia na własność biorącego (pożyczkobiorcy) określoną ilość pieniędzy, a biorący (pożyczkobiorca) zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość pieniędzy. Według tego przepisu Kodeksu cywilnego umowa pożyczki prywatnej jest umową nieodpłatną, ale szersze spojrzenie na regulacje prawne daje możliwość zastrzeżenia odpłatność pożyczki. Wynagrodzenie dla prywatnego pożyczkodawcy określa się zazwyczaj w postaci oprocentowania, które zostaje wyrażone w pieniądzu.

Zalety pożyczek prywatnych z dojazdem do domu

Trzeba zauważyć, że pożyczki prywatne z dojazdem do domu zapewniają bardzo przyjazną formę pożyczenia pieniędzy, co wiąże się oczywiście z kosztami, ale często dodatkowa opłata za obsługę klienta w domu jest przystępna. Prywatny inwestor udziela pożyczek na zupełnie innych zasadach niż banki czy firmy pożyczkowe znane z reklamowania chwilówek. Są to pożyczki, przy udzielaniu których pożyczkodawca nie wymaga zaświadczeń o dochodach. Większość prywatnych inwestorów oferuje swoje usługi finansowe bez sprawdzania baz dłużników. Ponadto nie dokonuje weryfikacji historii kredytowej. Do udzielenia pożyczki nie potrzeba zabezpieczeń, na przykład w postaci poręczeń innych osób czy zastawu nieruchomości. Jedynym zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy jest weksel podpisany przez pożyczkobiorcę. Weksel jest w praktyce rodzajem umowy cywilno-prawnej. Jego podpisanie zobowiązuje pożyczkobiorcę do spełnienia ustalonych warunków. Brak realizacji warunków to niezrealizowany weksel, który może stanowić dowód w razie skierowania sprawy na drogę sądową. Weksel regulowany jest prawem, a konkretniej Ustawą z dnia 28 kwietnia 1936 roku – Prawo wekslowe i wszelkimi ustawami nowelizującymi jej postanowienia.

Pożyczki prywatne z dojazdem do domu – kto może z nich skorzystać?

Bezpośrednia obsługa i realny kontakt z pożyczkodawcą lub jego przedstawicielem mogą okazać się nieocenione zwłaszcza dla osób, które wolą o wszystko dopytać i lubią klarowne sytuacje. To oczywiste, że zapisy w umowie nie dla wszystkich są zrozumiałe. Domowe zacisze sprzyja dokładnemu zapoznaniu się ze wszystkimi warunkami udzielenia pożyczki. Brak konieczności opuszczania miejsca zamieszkania jest istotny dla osób niepełnosprawnych lub mających trudności w poruszaniu się, szczególnie dla osób w podeszłym wieku. Pożyczki prywatne z dojazdem do domu to oferta także dla osób, które nie mają szans na pożyczenie pieniędzy z innych źródeł. Oferty prywatnych inwestorów są skierowane nawet dla zadłużonych, dla osób z zajęciami komorniczymi, pracowników bez umowy.

Jak uzyskać pożyczkę prywatną z dojazdem do domu?

Prywatni inwestorzy oferujący usługi finansowe z dojazdem do domu ogłaszają się na różnych portalach ogłoszeniowych w sieci, na specjalnych stronach społecznościowych kojarzących pożyczkodawców z osobami poszukującymi wygodnego sposobu na pożyczenie pieniędzy. Wystarczy skontaktować się z prywatnym inwestorem, ustalić wstępne warunki i czekać na wizytę jego lub jego przedstawiciela. Osoba, która pojawi się w Twoim domu wyjaśni wszelkie kwestie związane z pożyczką. Po zapoznaniu się z warunkami umowy, pożyczkobiorca składa podpis i często od razu dokonuje przekazania środków finansowych. Spłata rat również może być wygodna, gdyż inwestor lub osoba przez niego wskazana może pojawić się z ponownymi wizytami w celu regulowania długu przez pożyczkobiorcę.

Podobne ogłoszenia i artykuły

APLIKUJ O POŻYCZKĘ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *