Według statystyk Polska stała się miejscem pobytu dla ponad 500 tysięcy obcokrajowców. Większość stanowią nasi sąsiedzi zza wschodnich granic, głównie obywatele Ukrainy. Zazwyczaj celem ich podróży jest chęć podjęcia pracy. Zdarza się, że zostają w naszym kraju na dłużej. Pracują, zakładają rodziny. Jak większość ludzi, także oni miewają kryzysy finansowe. Statystyczny Polak w takiej sytuacji ratuje się szybką pożyczką. Czy obcokrajowiec również ma taką szansę? Pożyczka dla obcokrajowca może okazać się dość trudna do zdobycia. Warunkiem jej uzyskania jest posiadanie konta w banku, polskiego obywatelstwa oraz dowodu osobistego. Karta pobytu najczęściej niestety nie jest honorowana.
Chwilówka dla obcokrajowca wygląda podobnie. Mimo, iż udzielające ich parabanki ogłaszają, iż są to „pożyczki dla każdego”, najczęściej warunkiem jest posiadanie wspomnianych już dokumentów. Należy jednak pamiętać, że każda instytucja pożyczkowa posiada swój własny regulamin i podchodzi indywidualnie do każdego klienta. Niektóre z nich są skłonne udzielić pożyczki mimo, iż zainteresowana osoba nie spełnia wymogów. Są to jednak pożyczki na znacznie niższe kwoty i na krótszy okres.
Imigranci posiadający obywatelstwo polskie mają znacznie łatwiej. W takiej sytuacji możliwy jest nawet kredyt dla obcokrajowca. Poza obywatelstwem niezbędne jest stałe źródło dochodu. Wówczas mogą starać się nawet o uzyskanie kredytu na dom lub mieszkanie. Przy kredycie hipotecznym konieczne będzie udokumentowanie historii kredytowej, jaką posiadali w swoim rodzimym kraju. Nadal jednak będą dla banku klientami o zwiększonym ryzyku pożyczkowym. Banki mogą więc wymagać większego wkładu własnego, lub zaoferować skrócony okres kredytowania.
Witam. Potrzebuje pożyczki na 6 miesięcy w wysokości 3 tysięcy zł. Dodam, że mam stałą kartę pobytu, aktywne konto bankowe, dochody jak i zameldowanie na terenie Polski. Proszę o kontakt