Pożyczka prywatna od zaraz – alternatywne pożyczki

.

Pieniądze są potrzebne każdemu człowiekowi. W dzisiejszym świecie pieniądze mają ogromne znaczenie. Nie bez powodu istnieje powiedzenie, że światem rządzą pieniądze. Żeby móc normalnie żyć, utrzymać się, opłacić wszelkie rachunki, a także żeby zaznać trochę przyjemności, rozrywki, czy spełniać swoje marzenia konieczne są fundusze.

Zaciąganie pożyczek

W różnych sytuacjach ludzie mogą potrzebować pieniędzy. Niektórzy popadli w długi i chcąc z nich wyjść muszą się dalej zadłużać. Ludzie biorą dzisiaj bardzo często pożyczki na nowe mieszkania. Są to szczególnie młodzi ludzie, młode małżeństwa zaraz po studiach. Wiele osób dzisiaj bierze kredyty konsumenckie na zakup jakiegoś urządzenia, czy samochodu. Generalnie w dzisiejszym świecie ludzie mocno się zapożyczają.

Jeżeli mówimy o pożyczkach, to kojarzą się one przede wszystkim z bankami. Banki są głównymi instytucjami, gdzie możemy pożyczać pieniądze. Pożyczki jednak można uzyskać poza bankami. Bardzo popularne są ostatnio tak zwane chwilówki. Są to firmy pożyczkowe, gdzie możemy wziąć szybki kredyt na zazwyczaj małą kwotę. Oczywiście pieniądze pożyczyć możemy także od naszej rodziny, co też często ma miejsce.

Pożyczka prywatna od zaraz – zalety

Pożyczka prywatna może być udzielona każdej osobie. Nie ma znaczenia jakie ta osoba osiąga dochody, jaki majątek posiada oraz czy jest w bazach dłużników, czy też nie. Poniżej zostaną omówione pożyczki prywatne.

Czasami sytuacja finansowa człowieka nie pozwala na wzięcie kredytu w banku. Jednak w takiej sytuacji nie oznacza to, że nie jesteśmy w stanie pożyczyć pieniędzy. Prywatna pożyczka od zaraz jest możliwa do wzięcia. Istnieją prywatne firmy, jak i inwestorzy, którzy pożyczają pieniądze. Pożyczki tego typu najczęściej udzielane są osobom, które mają problem z długami lub nie mają wystarczających dochodów na bankowe pożyczki.

Pożyczki prywatne bardzo często udzielane są przez osoby posiadające oszczędności. Na takich pożyczkach można zarobić nieco pieniędzy, co zwiększy oszczędności tych osób. Pożyczka prywatna może być zaciągnięta bez kontroli dochodów, jakie osiąga pożyczkobiorca, nie jest sprawdzana jego przeszła ani aktualna sytuacja finansowa, nie są sprawdzane zobowiązania finansowe, nie są sprawdzane bazy BIK, czy BIG.

Formalności związane z pożyczkami prywatnymi są bardzo małe. Wystarczy posiadać dowód osobisty i wypełnić odpowiednią umowę, także ją podpisać.

Pożyczki prywatne dają korzyści zarówno pożyczającym, jak i pożyczkobiorcom. Pożyczkodawca zarobi na tym, a pożyczkodawca będzie mógł pożyczyć pieniądze, jeżeli bank mu tego odmówi.

Bezpieczeństwo

Pożyczkę prywatną uzyskać możemy od osoby, która nie prowadzi działalności gospodarczej związanej z pożyczaniem pieniędzy. W przypadku pożyczek większych niż 500 złotych koniecznie jest spisanie umowy pisemnej. W przypadku niższych kwot nie jest to wymagane. Reguluje te kwestie Kodeks Cywilny. Bezpieczna pożyczka prywatna powinna być zawarta na podstawie pisemnej umowy, co daje pewne zabezpieczenie i możliwość ewentualnego dochodzenia swoich praw w sądzie. Dobrze jest sprawdzić osobę, od której chcemy wziąć pożyczkę, gdyż teoretycznie można trafić na jakiegoś oszusta, który poda fałszywe dane. Przed podpisaniem umowy koniecznie trzeba ją dokładnie przeczytać, najlepiej kilka razy. Jeżeli coś jest niejasne nie należy zawiązywać takiej umowy. Nie warto też zabezpieczać pożyczki swoimi nieruchomościami, gdyż może to doprowadzić do jej straty. W umowie musi być jasno opisana kwota pożyczki, jaki procent, jaki termin spłaty, opłata wstępna.

Pożyczka prywatna od zaraz zapewnia otrzymanie pieniędzy bardzo szybko. W zasadzie po podpisaniu umowy pożyczkodawca już może przekazać kwotę, na którą strony się umówiły. Bardzo ważne jest oczywiście trzymanie się umowy i spłata zobowiązań w określonym terminie. W przypadku zwlekania ze spłatą, jeżeli zaciągnęliśmy pożyczkę u osoby prywatnej można się dogadać. Jednak nie zawsze będzie to możliwe.

Podsumowanie

Podsumowując, pożyczki prywatne mają swoje zalety. Na pewno plusem jest, że pożyczkodawca nie sprawdza żadnych rejestrów dłużników, nie prześwietla sytuacji finansowej pożyczkobiorcy. Kwota udzielenia pożyczki także może być w zasadzie dowolna. Warunki pożyczki prywatnej również mogą być różne, w zależności od tego jak strony się umówią. Dla osób, które nie są w stanie otrzymać pożyczki w banku, pożyczki prywatne mogą być przydatne.

 

Podobne ogłoszenia i artykuły

APLIKUJ O POŻYCZKĘ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *