Czym są pożyczki prywatne bez zaświadczeń o dochodach? Kto może je uzyskać?

.

Jeśli jesteś w kiepskiej sytuacji finansowej i szukasz sposobu na uzyskanie pieniędzy w formie pożyczki bez zbędnych formalności, poznaj pożyczki prywatne. Przedstawiamy poradnik o pożyczaniu pieniędzy od osób prywatnych. Dowiedz się, czym są pożyczki prywatne i gdzie możesz szukać takiego wsparcia finansowego.

Czym są pożyczki prywatne bez zaświadczeń o dochodach?

Pożyczki bankowe różnią się od tych pozabankowych, a wśród tych ostatnich dużą popularnością cieszą się od niedawna pożyczki prywatne. Nie każdy jednak wie, czym charakteryzuje się ten rodzaj pożyczki i jak skorzystać z tej opcji w przypadku kryzysowej sytuacji finansowej. Do udzielenia kredytu w banku istotne jest posiadanie zdolności kredytowej. Nie każdy może pochwalić się klarowną sytuacją finansową i regularnymi wpływami na konto, wobec tego uzyskanie kredytu w banku nie jest prostą sprawą. Potencjalny pożyczkobiorca napotyka wiele barier, których nie jest w stanie ominąć. Pożyczki pozabankowe są alternatywą dla pożyczek bankowych i w ostatnim czasie, kiedy mamy do czynienia z bardzo zróżnicowaną sytuacją na rynku zatrudnienia, nieustannie zyskują na popularności. Poza bankiem pieniądze możesz pożyczyć w firmie pożyczkowej lub od osoby prywatnej. Pożyczki prywatne to zatem rodzaj pożyczek pozabankowych, które są udzielane przez prywatnych inwestorów, osoby fizyczne lub firmy. Dysponują oni kapitałem i udzielenie pożyczki prywatnej to dla nich swoista inwestycja podjęta w celu osiągnięcia zysku. Dla Ciebie z kolei, jako pożyczkobiorcy, szansa na środki finansowe bez zbędnych formalności. Pożyczki prywatne przyznawane są na elastycznych zasadach, bardziej korzystnych warunkach. Są to zwykle pożyczki bez zaświadczeń o dochodach. Podobne pożyczki znajdziesz także w ofercie firm pożyczkowych, jednak w praktyce firmy te bardzo wnikliwie weryfikują zdolność pożyczkobiorcy do spłaty należności, korzystając z analizy rachunku bankowego oraz baz danych, np. BIK, BIG, KRD.

Na jakiej podstawie zawierana jest umowa o pożyczkę prywatną?

Pożyczanie pieniędzy na tzw. gębę, bez uzgodnienia warunków pożyczki nie jest dobrym pomysłem. Umowa pożyczki, której przedmiotem są pieniądze z punktu widzenia prawa zawierana jest w formie umowy cywilnoprawnej, gdyż regulacje odnośnie jej zawarcia i warunków pożyczania pieniędzy w ramach pożyczki prywatnej znajdziesz w Kodeksie cywilnym. Do tego rodzaju pożyczek nie mają zastosowania przepisy ustawy o kredycie konsumenckim. Żebyś mógł cieszyć się pieniędzmi z pożyczki uzyskanej w przystępny sposób, powinieneś zapoznać się z umową, która stanowi zabezpieczenie zarówno dla Ciebie, jak w pożyczkodawcy.

Czym charakteryzują się pożyczki prywatne bez zaświadczeń o dochodach?

Pożyczkodawca, czyli w tym przypadku inwestor prywatny pożycza pieniądze, traktując ten akt pożyczki jako inwestycję. Jemu zależy na tym, aby pożyczyć Ci pieniądze. Tobie, aby te pieniądze trafiły na Twoje konto. Jest to korzystne dla obu stron. Pożyczkodawca przedstawi Ci oprocentowanie, które będzie stanowiło dla niego zarobek. Ty masz szansę na uzyskanie środków finansowych z możliwością negocjowania warunków. Zawierana umowa będzie efektem uzgodnień warunków pożyczki pomiędzy Tobą a pożyczkodawcą. Pożyczki prywatne charakteryzują się mniejszymi formalnościami oraz bardziej przyjaznymi dla Ciebie zasadami niż inne pożyczki, czy to bankowe, czy tzw. chwilówki od firm pożyczkowych. Pożyczki prywatne pozwolą zaoszczędzić Ci czas. Nie będziesz musiał go tracić na załatwianie zaświadczenia o dochodach od Twojego pracodawcy. Taka pożyczka nie wiąże się z koniecznością podawania celu przeznaczenia środków finansowych.

Do kogo kierowane są pożyczki prywatne bez zaświadczeń o dochodach?

Pożyczki prywatne są możliwe do uzyskania bez potrzeby przedstawiania zaświadczenia o dochodach. Jest to zatem idealne rozwiązanie, jeśli osiągasz dochody z tytułu umowy o dzieło lub umowy zlecenie. Co więcej, możesz liczyć na pożyczkę prywatną nawet, gdy źródłem Twojego utrzymania są alimenty, renta, również w przejściowych kłopotach finansowych. Pożyczki prywatne bez zaświadczeń o dochodach to także pożyczki bez upierdliwej weryfikacji, kontrolowania baz danych, analizowania historii kredytowej. Dlatego jest to korzystne rozwiązanie, jeśli ani bank, ani firma pożyczkowa nie przyznała Ci pożyczki, a także w przypadku, gdy cenisz sobie wygodne i szybkie rozwiązania. Niezbędne formalności często ograniczają się do:

  • posiadania polskiego obywatelstwa,
  • legitymowania się aktualnym dowodem osobistym,
  • oraz ukończenia 18. roku życia.

Gdzie szukać pożyczek prywatnych bez zaświadczeń o dochodach?

Oferta pożyczek od prywatnego inwestora bez zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach jest szeroka. Największą popularnością cieszą się pożyczki oferowane za pośrednictwem serwisów internetowych. Możliwość pożyczenia pieniędzy online daje wiele korzyści. Za pośrednictwem portali internetowych znajdziesz prywatnych inwestorów. Często ogłoszenia pojawiają się w portalach ogłoszeniowych. Istnieją też specjalne serwisy kojarzące potencjalnych pożyczkobiorców z prywatnymi inwestorami.

Podobne ogłoszenia i artykuły

APLIKUJ O POŻYCZKĘ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *